YTRL

Youngtimer Rally Liepāja 2013 ir noslēdzies

30. jūnijā Karostas cietumā ar ekskursiju un apbalvošanas ceremoniju noslēdzās “Youngtimer Rally Liepāja 2013″. Pasākums norisinājās divas dienas Liepājā un Liepājas rajonā, kuru laikā dalībniekiem ar saviem klasiskajiem spēkratiem bija jāpiedalās sacensībās dažādās disciplīnās.

Pasākumā piedalījās 24 ekipāžas ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas un Krievijas. Trīs GAZ 24 tālu ceļu bija mērojušas no Ņižnijnovgorodas un pārstāvēja Gorky Classic autoklubu. Pasākumā piedalījās arī Amserv Liepāja ar nākotnes klasikas spēkratiem – Opel Adam un Toyota GT86, Latvijas TopGear ekipāža Ilmārs Līkums un Viesturs Kundziņš ar Fiat 126 un Sanita Pelēķe ar stūrmani Vitu Grundmani ar sacīkšu Moskvich 408.

Sestdienā jau no paša rīta dalībnieki pulcējās Liepājas centrā pie Rožu laukuma, kur notika arī izstāde pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Pasākums bija plaši apmeklēts un visiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar spēkratu īpašniekiem un arī uzzināt katra dalībnieka spēkrata izvēli un uzstādītos mērķus šim pasākumam. Pēc divu stundu izstādes policijas pavadībā devāmies parādes braucienā pa Liepājas ielām. Pārbrauciens noslēdzās Nīcā, kur arī tika dots starts pirmajam regularitātes braucienam. Posmu ar nosaukumu “Amserv Liepāja” uzvarēja ekipāža no Igaunijas Valdo Urb un Kristi Matiisen ar SAAB 96 un balvā ieguva Opel Adam nedēļas nogalei. Nākamā regularitātes brauciena starts bija netālu no Bārtas. Šis posms jau bija krietni garāks par pirmo, ar vairāk mainīgajiem ātrumiem un dažādākiem ceļiem. Šo posmu, kam tika dots “Hotel Kolumbs” nosaukums, uzvarēja ekipāža no Krievijas Alexandre Lecayet un Anton Soumine ar GAZ 24, kuri balvā ieguva iespēju nedēļas nogali pavadī “Hotel Kolumbs”. Pēc otrā posma finiša Durbē, pulcējāmies izstādē par godu pilsētas 120 gadu jubilejai. Kamēr norisinājās izstāde, dalībnieki devās pilsētas sarūpētajās pusdienās. Tālāk mūsu ceļš veda uz Vecpili, kur norisinājās pēdējais dienas posms – sinhronās regularitātes braucieni – “Blue Shock Bike”. Pēc nelielas gaidīšanas, kamēr tiek saremontēts ceļs, dalībnieki varēja doties 28km garajā trasē. Uzvaru šajā posmā un dāvanu karti elektrovelosipēda nomai 50Ls vērtībā ieguva Dzintars Baltais un Natalja Baltā ar Opel Manta. Pirmā diena noslēdzās Bernātos ChillInn kempingā, kur dalībnieki atpūtās un arī gaidīja sacensību rezultātus.

Nākamajā dienā no Bernātiem arī tika dots starts pēdējam sacensību posmam – foto orientēšanās braucienam. Dalībniekiem trīs stundu laikā, ar pārtraukumu Grobiņā, bija jāatrod ap 30 dažādu objektu Liepājā un tās apkārtnē un tie jānofotografē. Brauciena finišs bija Karostas cietumā, kur Juris Raķis atbilstoši sagaidīja visus dalībniekus un arī pēc tam izrādīja cietumu. Tikmēr arī tika apkopoti visi rezultāti un foto orientēšanās braucienā uzvaru izcīnīja Ernando Palasioss un Elizabete Nīmane ar Moskvich 2140. “Youngtimer Rally Liepāja 2013″ kopvērtējumā 3. vietu ieguva Dzintars Baltais un Natalja Baltā ar Opel Manta, 2. vietā ierindojās Normunds Kalvāns un Ingus Mikuda ar SAAB 96, bet uzvaru izcīnīja Valdo Urb un Kristi Matiisen no Igaunijas arī ar SAAB 96.

Organizatori izsaka milzīgu pateicību atbalstītājiem – Liepājas Domei, Durbes pilsētai, Hotel Kolumbs, Blue Shock Bike, Amserv, ProTec, ERGO, Rīgas Motormuzejam, Lielbātas ūdenim, Pony&Smith un MpLab par tehnisko nodrošinājumu.

Foto galerija
Ātruma cilts sižets

© 2013 Pony&Smith