Youngtimer Rally jubileja ir nosvinēta

Pagājušajā nedēļas nogalē Madonā un tās apkārtnē norisinājās Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotais pasākums “Youngtimer Rally Madona 2016”. Kā jau jubilejas pasākums, šis bija piesātinātāks un disciplīnām bagātāks kā citus gadus.

Jau agrā sestdienas rītā Madonas centrā pulcējās 30 klasiski automobiļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Atnākušajiem skatītājiem bija iespēja arī redzēt automašīnas kustībā, kad to pilotiem bija jāveic veiklības brauciens. No Madonas tika dots starts foto orientēšanās brauciena dalībniekiem un pārbrauciena starts regularitātes rallija dalībniekiem, kuriem pirmie divi posmi sākās Lazdonā un trešais netālu no Vestienas. Pēcpusdienā visi dalībnieki satikās Odzienas pilī uz pusdienām, un interesentiem pa to laiku bija iespēja apskatīt spēkratus. Foto orientēšanās dalībniekus pēctam sagaidīja ekskursija pa Odzienas pili un pilsbrūzi, bet regularitātes rallija dalībniekiem tika dots starts noslēdzošajam posmam Odziena-Mārciena. Vakars turpinājās Mārcienas muižā ar vakariņām svētku gaisotnē, labu mūziku no Dj Eduards Švāns un vakara lidojumu ar gaisa balonu Latvija.

Foto orientēšanās rallijā 1. vietu dalīja lietuvieši Donatas Devenis un Darius Ambložiejus ar Porsche 944 un ventspilnieki Andris Štefenbergs, Mārtiņš Galauskis ar Opel Kadett D, bet trešajā vietā ierindojās Jānis Kušners un Krista Kušnere ar SAAB 900 Turbo.

Svētdienas rīts sākās ar iespējams vienām no slapjākajām kartingu sacensībām kādas ir notikušas. Madonas Kartingu Trasē dalībniekiem bija jāpiedalās sacensībās, cenšoties uzrādīt ātrāko apļa laiku. Lai gan dažbrīd kartingi ar visu braucēju pazuda zem ūdens kādā peļķē un 360* apgriešanās bija biežāka kā ziemās ledus trasēs, tas viss tikai radīja papildus azartu un emocijas. Šajā disciplīnā labākais bija Jānis Kušners, otrajā vietā Lauris Bāliņš, bet trešais Edgars Ūdris.

Kā noslēdzošā sportiskā disciplīna bija pārsteigums visiem dalībniekiem – kalnā braukšanas sacensības ar startu Mežezera atpūtas bāzē. Dalībniekiem, kas tika sadalīti divās grupās, tika doti divi braucieni, lai uzrādītu pēc iespējas labāku laiku. “Mazajā” klasē ātrākie kalnā braucēji bija Miķelis Priekulis ar BMW 316, Andris Štefenbergs ar Opel Kadett un Helvijs Plaudis ar Volvo 240, bet “lielajā” klasē uzvaru izcīnīja Karolis Raišys ar BMW 635, aiz sevis atstājot Mārtiņu Stanki ar Opel Ascona un Lauri Bāliņu ar Alfa Romeo 75. Pasākums noslēdzās ar pusdienām un apbalvošanu Odzienas pilī. Regularitātes rallija Pro klasē uzvaru izcīnīja M.Stanke/A.Modris ar Opel Ascona, 2. vietā N.Kalvāns/I.Mikuda ar SAAB 96, bet trešie bija J.Kundziņš/A.Pāpe ar VAZ 2106. Hobby klasē labākie bija R.Ērkulis/G.Ķirsons ar VAZ 2103, aiz sevis atstājot lietuviešus K.Raišys /V.Černiauskas ar BMW 635 un K.Rikānu/I.Birku ar Porsche 944.

Visi rezultāti apskatāmi šeit!

Youngtimer Rally organizatori izsaka lielu pateicību visiem atbalstītājiem - Madonas novadamOdzienas muižaiHellVileviOpelMoraTransLuxExpressMārcienas muižaiADParts, CareClinicMexxinScaleModels.lv, NicePlace MansardsRīgas MotormuzejamKrustpils pilijMadonas Kartingu TraseiMežezera atpūtas bāzei un Pony&Smith.

© 2013 Pony&Smith