Vēsturiskos spēkratus atbrīvos no tehniskās apskates veikšanas

No periodiskās tehniskās apskates veikšanas turpmāk būs atbrīvoti transportlīdzekļi, kuri izgatavoti līdz 1944.gada 31.decembrim un kam ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss, to paredz Satiksmes ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati, kurus 30.septembrī apstiprināja valdība.

Kā skaidro Satiksmes ministrijā, vēsturiskie spēkrati ir tehnikas attīstības vēsturiskas vērtības ar paaugstinātu materiālo vērtību, jo tie ir atjaunoti vai pilnībā restaurēti, ieguldot tajos gan ievērojamus līdzekļus, gan milzīgu roku darbu. Lēmums pieņemts sadarbībā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu.

Šādus vēsturiskos spēkratus ikdienā neizmanto, pamatā tie ir eksponāti vai arī tiek lietoti dažas reizes gadā vēsturisko spēkratu salidojumos vai citos specifiskos pasākumos. Šo transportlīdzekļu pārbaude ar mūsdienīgām diagnostikas iekārtām dažkārt esot ne tikai neiespējama, bet pat nav vēlama, jo var bojāt to konstrukciju.

Pašlaik Valsts nozīmes transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā ir reģistrēti 58 transportlīdzekļi, kurus skar šis atbrīvojums.

© 2013 Pony&Smith