Vēsturisko spēkratu brauciens “Baltijas Ceļam 35”

Kopīgs antīkās tehnikas entuziastu brauciens pa 23.08.1989 Baltijas Ceļa maršrutu (Tallina-Rīga-Viļņa).

 

Mērķi/ziņojumi

Atcerēties vienu no nozīmīgākajiem Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas un triju tautu saliedēšanas notikumiem.

Apvienot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas senās tehnikas entuziastus un stiprināt sadarbību starp entuziastiem un mūsu tautām kopumā.

Iepazīstināt ar vēsturiskiem transportlīdzekļiem (automašīnām, motocikliem, kravas automašīnām, autobusiem), kas tika izmantoti:

  • Molotova-Ribentropa pakta noslēgšanas laikā 23.08.1939.
  • Baltijas ķēdes laikā 23.08.1989 (gan Baltijas valstīs, gan citur pasaulē)

 

Dalībnieki:

  • Vēsturiskie transportlīdzekļi labā vizuālā stāvoklī ar izgatavošanas laiku līdz 1989. gadam, transportlīdzekļa laikmetam atbilstošs apģērbs.
  • Saņemot pieteikuma formu, tiks pārbaudīts, vai transportlīdzeklim ir nepieciešamais vecums un vizālais stāvoklis in izskats. Nevar piedalīties jebkuras valsts militārie transportlīdzekļi, kā arī transportlīdzekļi, kas simbolizē varas iestādes.
  • Papildus dalībniekiem, kas veic visu maršrutu, entuziasti var pievienoties arī vēsturiskiem transportlīdzekļiem uz īsāku laiku (piemēram, savas valsts vai pilsētas izstādēs).

 

Norises laiks:

No 2024. gada 20. augusta līdz 2024. gada 24. augustam – izlaidums Viļņā, Lietuvā.

 

Reģistrācija no 01.05.2024 līdz 01.07.2024. Reģistrējoties tiek iesniegti transportlīdzekļa pamatdati, transportlīdzekļa fotogrāfija, vadītāja informācija, dalībnieku skaits un dalības apjoms (viss brauciens vai tā daļa). Reģistrācija www.aak.lv.

 

Braukšanas maršruts ir pa vēsturisko Baltijas Ceļu no Tallinas caur Rīgu uz Viļņu. Izstāžu vietas un garākas pieturas vietas ir apzīmētas ar lielo burtu cauri. Precīzs grafiks ar laikiem tiks izziņots dalībnieku materiālos.

20.08.2024 – pulcēšanās Tallinā (izstāde Lauluväljaku)

21.08.2024 – Tallina (Dziesmu svētku laukums) – Kohila – Rapla – Türi – Viljandi (165 km)

22.08.2024 – Vīlande – Karksi-Nuia – Lilli – Valmiera – Cēsis – Rīgas Motormuzejs – Rīga (Brīvības piemineklis) (223 km)

23.08.2024 – Rīgas Motormuzejs – Bauska – Pasvalys – Paņeveža (144 km).

24.08.2024 – Paņeveža – Ukmerģe – Viļņa (131 km). Noslēguma pasākums dalībniekiem Viļņas Automuzejā (bijušajā Viļņas taksometru parkā).

Dalības maksa 100 eiro par transportlīdzekli (ar vadītāju), pasažieris 60 eiro, bērniem līdz 7 gadiem bezmaksas, bērniem no 8 līdz 17 gadiem 30 eiro. Dalības maksā iekļauti ceļojumu materiāli, dalība izstādēs, vieglas pusdienas četras dienas, informācija par nakšņošanas iespējām (t.sk. bezmaksas kempings), ierobežota autostāvvieta nakšņošanai un atbalsts tehnisku bojājumu gadījumā. Brokastis un vakariņas un nakšņošana ir pašu dalībnieku rēķina un izvēle, kā arī noslēguma pasākums. Dalības maksa fināla pasākumā ir 40 eiro no personas, bērni līdz 7 gadu vecumam ir bez maksas un ietver ballīti, vakariņas un vakara programmu. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

REĢISTRĀCIJA

Dalības maksa fināla pasākumā ir 40 eiro no personas, bērni līdz 7 gadu vecumam ir bez maksas un ietver ballīti, vakariņas un vakara programmy. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Dalības maksas jāiemaksā Biedrības “LATVIJAS ANTĪKO AUTOMOBIĻU KLUBS” kontā LV46HABA0551002641178 – pēc reģistrācijas apstiprinājuma saņemšanas, bet ne vēlāk kā līdz 15.07.2024. Galīgais reģistrācijas apstiprinājums tiks sniegts pēc dalības maksas saņemšanas.

Īslaicīgai dalībai dalības maksa nav, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama (reģistrācija uz vietas), izstādes laukumā ir iespēja iegādāties īstermiņa dalībnieka žetonu pie organizatoriem.

 

Organizatori:

IGAUNIJA

Igaunijas Antikvariātu klubu savienības biedri (galvenā komiteja Veiko Praks, Tīts Talts, Indreks Sirks)

 

LATVIJA

Latvijas Antīko automobiļu klubs (Valts Ceplevičs)

 

LIETUVA

Senoviniu auto klubs “Klasika”

(Andrius Zigmantas)

© 2013 Pony&Smith