RĪGĀ BŪS APSKATĀMI VĒSTURISKIE AUTOMOBIĻI NO ITĀLIJAS

Piektdien, 26. jūnijā ap plkst. 13:30 Rātslaukumā ieradīsies seno spēkratu brauciena „Amber Trophy” dalībnieki ar divdesmit elegantiem itāļu, vācu un angļu automobiļiem.
Starts seno spēkratu braucienam „Amber Trophy“ tika dots 21. jūnijā gleznainajā Venēcijā, bet Rīga ir izraudzīta par brauciena finišu. Brauciena „Amber Trophy“ maršruts ved pa seno dzintara ceļu, kas savienoja Baltijas jūras piekrasti un seno Romas impēriju. Kopumā dalībniekiem būs jāpievar 2200 km, šķērsojot Austriju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, lai nonāktu brauciena galamērķī – Rīgā.
Galvaspilsētā ieradīsies kopumā 20 vēsturiskie automobiļi, kas ražoti no 1950. līdz 1970. gadam. Rīgas iedzīvotāji un viesiem būs iespēja apskatīt sportisko Alfa Romeo 2000 Touring Spider, Maserati Marek 3000 SS, Lancia Coupe 1.3 Monte Carlo, eleganto Jaguar XK 150 3.4 DHC un Lancia Flaminia Zagato, kā arī citus ekskluzīvus vēsturiskos automobiļus. Automobiļi Rātslaukumā būs apskatāmi no plkst. 13:30 līdz 15:00.
Brauciena dalībniekiem Rīgā būs iespēja apskatīt pilsētas ievērojamākos apskates objektus un apmeklēt kultūras pasākumus, tai skaitā, 8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums.
Braucienu „Amber Trophy” organizē seno spēkratu entuziasti no Itālijas ar Venēcijas domes atbalstu, sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju, Latvijas Antīko automobiļu klubu un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu.

© 2013 Pony&Smith