Pirmais serpentīns uzbraukts!

Īsi pirms Jāņiem, rīta pusē, kad no debesīm lija jau otrā mēneša nokrišņu norma, uz šosejas Siguldas virzienā devās motociklisti. Spītējot vēja brāzmām, nolauztiem kokiem uz savu pirmo Siguldas serpentīnu pulcējās AAK Seno motociklu sekcijas biedri un atbalstītāji. Pasākums, kura ideja realizējās apvienojot sekcijas aktīvisti ar vēlmi pēc jaunu tradīciju aizsākuma. 

Viesu māja ”Bucefāls” kalpoja kā starta un finiša vieta, izguldinot un garšīgi paēdinot dalībniekus. Paši braucēji pēc reģistrācijas un brokastīm devās uz Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, kur uz trases pievedceļa notika regularitātes braucieni. Sarežģītie laika apstākļi, līkumotais ceļš un apmēram 100 metru augstuma starpība netraucēja sasniegt neticami tuvus regularitātes rādītājus. Pirmskara motociklu ieskaitē precīzākais bija Andris Kivlinieks (H-D WLA-42), atstājot aiz sevis salidojuma vecāko dalībnieku, igauni Jaan Sild (Zundapp K800) un Andi Didžus (BMW R35). Pēckara motociklu ieskaitē, ar dienas labāko rezultātu uzvar pasākuma jaunākais dalībnieks Ervīns Kļaviņš (IŽ49), kuram seko Valdis Otto (BMW R45) un Olivers Puķins (K750). Laikam skaidrojoties, organizatoru sarūpētā “odziņa” – organizēts brauciens pa Serpentīna ceļu, tad Krimulda un improvizēta izstāde Siguldas pilsētas centrā. Kamēr dalībnieki pusdienoja, Siguldas pilsētas  iedzīvotāji un viesi steidza izmantot iespējas nofotografēties pie senās tehnikas vai vienkārši pārmīt kādu vārdu. Tālāk sekoja pārbrauciens uz Līgatni, padomju slepenā bunkura apmeklējums un kāds no organizatoru piedāvātajiem individuālā maršruta variantiem. Svētku vakariņu laikā balvu par labāko dienas koptēlu saņēma Geogrija Sovetova (Pannonia T5) ekipāža, tālākais viesis savā gaitā Eduards Straumītis (Jawa 360/PAV), savukārt visi pārējie – dalībnieku kopbildi no Siguldas centra. Vakara gaitā bija iespēja vērot agrāk nekur nepublicētas seno motociklu pasākumu fotogrāfijas no dalībnieku personīgajiem arhīviem. Atvadoties, salidojuma dalībnieki izteica vēlmi atgriezties Siguldas serpentīnā arī nākošgad.

Salidojuma organizatori pateicas par atbalstu: Roadeks , JM Projekts, Siguldas novada pasvaldībai un Siguldas bobsleja un kamaniņu trasei.

© 2013 Pony&Smith