Jauns raidījums par klasiskajiem auto “Es par auto”

Šī gada 25. decembrī pirmizrādi piedzīvoja jauns interneta auto raidījums latviešu valodā – “Es par auto”. Katra sērija būs par kādu konkrētu auto, apskatot gan tā tehnisko pusi, gan tā rašanās stāstu un vēsturisko kontekstu, studijas daļu papildinot ar kādu izbraucienu vai aktivitāti. Pirmajā sezonā būs redzamas 11 sērijas, kas YouTube kanālā tiks publicētas katru piektdienas vakaru 20.00.

Raidījuma vadītāji AAK kluba biedri – uzņēmējs un auto entuziasts Jānis Roze un Latvijas Antīko automobiļu kluba valdes loceklis un Youngtimer Rally organizators Valts Ceplevičs. Producents ir Viesturs Kundziņš, kurš pazīstams kā vairāku zināmu autosportistu, piemēram, Reiņa Nitiša un Matiasa Ekstroma, mediju cilvēks.

“Ideja par šādu formātu radās jau pavasara pandēmijas laikā,” stāsta idejas autors Jānis Roze. “Apvienojot spēkus ar Viesturu un Valtu, sākām rakstīt pirmos scenārijus un vasaras sezonā aktīvi filmējām. Protams, kā jau entuziastiem, kuriem pašiem šī ir jauna pieredze, viss process aizņēma vairāk laika kā bijām plānojuši, bet beidzot esam ēterā.”

“Klasisko auto kultūra Latvijā kļūst arvien populārāka, un mēs uzskatām, ka šāds raidījums ir vajadzīgs nu jau lielajam auto entuziastu pulkam,” piebilst Valts Ceplevičs, kurš jau vairāk kā 10 gadus organizē pasākumus klasiskajiem automobiļiem. “Mums ir svarīgi saprotamā un interesantā veidā izglītot cilvēkus par auto vēsturi, lai turpinātu attīstīt klasisko auto kultūru Latvijā.”

“Pirmā sērija ir par Jaguar Daimler XJ40, apskatot ne tikai tā vēsturi, bet arī pievēršot uzmanību stereotipiem par Jaguar īpašniekiem,” turpina Viesturs Kundziņš. “Tieši īsfilmas sadaļā mums ļoti palīdzēja gan režisors Pāvels Gumennikovs, gan spilgtie Ginta Grāveļa un Raivja Vidža attēlotie personāži.”

Pirmajā sezonā tiks apskatīti vēl tādi auto kā BMW e34, Toyota Supra, Chevrolet Corvette, Citroën DS23 un citi.

70-DSC_4276

87-DSC_4358

62-DSC_4259

88-DSC_4364

© 2013 Pony&Smith