AAK UN YOUNGTIMER RALLY “DOD PIECI”

Latvijas Antīko automobiļu kluba Youngtimer Rally sekcija aicina piedalīties labdarības maratonā Dod Pieci. Šī gada AAK gada ballē mēs vāksim ziedojumus, ko 23. decembrī nogādāsim Latvijas Radio 5 – Pieci.lv studijā. Arī daļu no izsoles ienākumiem novirzīsim Dod Pieci mērķim.

2018. gada labdarības maratonā saziedotie līdzekļi caur „Ziedot.lv” tiks novirzīti, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības jaunajiem vecākiem visā Latvijā. Pašlaik programma ir izstrādes procesā.

Programmu veido – atbalsta biedrība „Plecs” sadarbībā ar tādiem nozares profesionāļiem kā nodibinājuma „Centrs Dardedze” valdes locekle Laila Balode, BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, biedrības „Tēvi” ģimenes psiholoģijas centra „Līna” dibinātāja, psiholoģe un psihoterapeite Vita Kalniņa, psiholoģe un psihoterapeite Andrija Likova, biedrības „Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa un citi.

Programmas mērķis ir pilnveidot vecāku izpratni par nozīmīgākajiem posmiem bērna attīstībā, drošās piesaistes nozīmi bērna attīstības sekmēšanā un sniegt prasmes, kas palīdzētu iegūtās zināšanas pielietot ikdienas saskarsmē ar bērnu, audzinot emocionāli veselu un pilnvērtīgu indivīdu.

Programmas uzdevums ir attīstīt vecāku prasmes un iemaņas:

  • cieņpilni sarunāties ar savu bērnu;
  • veidot dziļu emocionālo saikni, kopīgi rotaļājoties;
  • atpazīt bērna vajadzības un atsaucīgi reaģēt uz tām;
  • rūpēties un saņemt rūpes;
  • veicināt bērna patstāvību un neatkarību drošā ģimenes vidē;
  • izprast un atpazīt savas individuālās traumas un mainīt rīcības modeļus saskarsmē ar bērnu;
  • abiem vecākiem vienlīdzīgi iesaistīties bērnu aprūpe un saskatīt ieguvumus, ko šāds aprūpes modelis sniedz;
  • izmantot “Uzticībā pamatotu attiecību ieviešana® (TBRI®)” metodi.

Labdarības maratons Dod Pieci šogad noritēs no 17.-23. decembrim, un Latvijas Radio 5 –Pieci.lv stikla studija atradīsies Doma laukumā, kur ik gadu šajā laikā norit arī tradicionālaisZiemassvētku tirdziņš.

Gadījumā, ja vēlies pievienoties mūsu akcijai, bet nevari apmeklēt AAK balli, raksti valts@youngtimerrally.lv un izdomāsim risinājumu.

© 2013 Pony&Smith