AAK dalība ‘Nordic-Baltic forum of historic vehicles

Latvijas Antīko automobiļu kluba pārstāvji  aizvadītajā nedēļas nogalē piedalījās “NORDIC-BALTIC FORUM OF HISTORIC VEHICLES “ Tallinā.

Šī bija Skandināvijas un Baltijas valstu FIVA biedru sapulce, kuras tēma bija vēsturisko spēkratu sertifikācija, reģistrācija, klubu aktualitātes un FIVA jaunumi.

Pasākuma lielākais ieguvums bija jaunu kontaktu nodibināšana ar Skandināvijas kolēģiem un iespēja uzzināt šo valstu pieredzi vēsturisko spēkratu reģistrācijas un sertifikācijas jautājumos. Secinājumi gan ir tādi, ka lielākajā daļā jautājumu risināšanā Latvija ir priekšā. Protams, mūsu valsts vēsturisko spēkratu un klubu apjoms pat nestāv blakus nevienai no Skandināvijas valstīm. Attiecīgi arī klubu budžeti ir pat 100x lielāki.

Kas attiecas uz FIVA darbību un jautājumu risināšanu, tad iespaids nepalika pozitīvs. Organizācija ir diezgan atpalikusi attīstībā, argumentu un lēmumu pamatojumi ir nepārliecinoši un vīzija par nākotni neviesa skaidrību. Īpaši vēlētos izcelt FIVA pārstāvju nespēju atbildēt par ID karšu pielietojumu realitātē un organizācijas nostāju Ukrainas kara sakarā. Klubu un asociāciju darbs ir daudz pārliecinošāks un tendēts uz katras valsts problēmu risināšanu, tajā pašā laikā rūpīgi strādājot pie vēsturiskā mantojuma saglabāšanas.

No savas puses pieteicāmies izveidot apvienotu pasākumu kalendāru, kurā būtu iekļauti lielākie pasākumi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā. Otra būtiska lieta būs sarunas ar Norvēģijas pārstāvjiem par klasisko spēkratu apdrošināšanu, izmantojot viņu pieredzi un sistēmu.

Nākošā oficiālā tikšanās klātienē norisināsies 2023. gada 4. novembrī.

AAK pārstāvji:
Valts Ceplevičs
Agris Šmits
Didzis Šteinbergs

© 2013 Pony&Smith